BİLKENT ÜNİVERSİTESİ BU YIL 30. SU DÜZENLENEN GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE MEZUNİYET ÇOŞKUSU YAŞADI

Bilkent Üniversitesi 2018 yılı mezunlarını uğurladı....

21 Haziran 2018 - 12:18

Bu yıl Bilkent Odeon’da 3 seans halinde gerçekleşen törenle 1560 öğrenci lisans, 279 öğrenci yüksek lisans, 75 öğrenci de doktora diplomalarını aldılar. 58 öğrenci diplomalarının yanısıra yandal diplomalarını da alırken, 8 öğrenci de çift diploma ile eğitimlerini tamamladılar. Bu yıl 22 ülkeden 150 kadar yabancı uyruklu öğrenciBilkent Mezunları ailesine katıldı. Törene mezunların yanısıra aileleri ve yakınları da katıldı.

Tören Bilkent Senfoni Orkestrası’nın seslendirdiği İstiklal Marşı ve Rektör Prof. Dr. Abdullah Atalar’ın konuşması ile başladı. Konuşma sırasında Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Bilkent Üniversitesi’nin Kurucusu merhum Prof. Dr. İhsan Doğramacı’nın anılarına barkovizyon gösterileri sunuldu. Atalar konuşmasında; Bilkent Üniversitesi’nin uluslararası başarıları anlattı. Mezunlardan örnekler vererek yurtiçinde ve dışında akademik yaşamda aldıkları bilim ödüllerinden ve iş başarılarından bahsetti.Konuşmanın ardından; fakülte ve bölüm birincilerine, daha sonra da doktora ve yüksek lisans mezunlarına diplomaları verildi.

Bu yıl mezun olan öğrenciler ile Bilkent mezun ailesi 45.000’i aştı.

Tören öğrencilerin kepleri havaya atmalarından sonra bahçede verilen kokteylle sona erdi. Ailelerin ve mezunların yaşadıkları mutluluk yüzlerinden okunuyordu.

Bu haber 698 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sabancı Üniversitesi, TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destek Programının resmi uygulayıcısı oldu
Sabancı Üniversitesi, TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destek...
İSTANBUL SANAYİ ODASI “TÜRKİYE’NİN İKİNCİ 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU-2017” ARAŞTIRMASININ SONUÇLARINI AÇIKLADI
İSTANBUL SANAYİ ODASI “TÜRKİYE’NİN İKİNCİ 500 BÜYÜK...