Lenzing, Yeni VEOCEL™ Markası ile Nonwoven Endüstrisinde Sürdürülebilirlik Diyaloğuna Öncülük Ediyor

Lenzing nonwoven pazarı için geliştirdiği, temiz ve güvenli, doğada çözünür, botanik kökenli ve çevre dostu bir üretim süreciyle üretildiği kanıtlanmış elyafları için yeni özel markası VEOCEL™’i sunar. VEOCEL™ elyafları; VEOCEL™ Beauty, VEOCEL™ Body, VEOCEL™ Intimate, ve VEOCEL™ Surface gibi çeşitli günlük bakım uygulamalarında kullanılıyor.

19 Haziran 2018 - 13:55 - Güncelleme: 19 Haziran 2018 - 14:03

Lenzing Grubu, yeni nonwoven markası VEOCEL™'i piyasaya sürüyor. Günlük bakım için premium bir marka olarak konumlandırılan VEOCEL™, nonwoven endüstrisine temiz ve güvenli, doğada çözünür, botanik kökenli ve çevre dostu bir üretim süreciyle üretildiği kanıtlanmış elyaflar temin ediyor. VEOCEL™ markasının ürünleri bebek, güzellik, vücut ve hijyen bakımından yüzey temizliğine kadar oldukça geniş bir alanda kullanılabiliyor. Kullanım alanları, VEOCEL™ Beauty, VEOCEL™ Body, VEOCEL™ Intimate ve VEOCEL™ Surface olmak üzere 4 kategoriye ayrılıyor.

VEOCEL™ markasının piyasaya çıkışı, Lenzing’in B2B elyaf üreticisinden B2B2C markası olma yolundaki yeni marka stratejisinin önemli bir kilometre taşını oluşturuyor. Müşterilerle ve markalarla dünya genelinde devam eden markalama, ortak pazarlama ve marka eğitimi faaliyetleriyle VEOCEL™, Lenzing'in elyaf tipleri yerine ürün uygulamalarına ağırlık vermesine ve tüketicilerle ilişkilendirilebilir ve duygusal bir bağ kurmasına izin verecek.

Lenzing Grubu İcra Kurulu Ticari Başkanı Robert van de Kerkhof: “sCore TEN stratejimiz doğrultusunda, VEOCEL™ markasının piyasaya sürülmesi, inovasyon, kalite ve sürdürülebilirliğe güçlü bir şekilde odaklanarak özel elyaf segmentine geçişimizi hızlandıracaktır. Devam eden proaktif iletişimle, VEOCEL™ markası nonwoven ürünlerde botanik elyaf kullanılmasının endüstri değer zincirine ve tüketicilere faydaları konusunda bütüncül bir anlayışı öne çıkaracak. Bu anlayış, müşteri ve partnerlerimizin pazarlama faaliyetlerini en yüksek düzeye çıkarmaya yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda nonwoven endüstrisinde sürdürülebilirlik konusuna da yön verecek. VEOCEL™ markası ile değer zincirinde şeffaflık ve sürdürülebilirliğe olan küresel talebe cevap vermeyi ve tüketicilere daha yeşil ürün seçenekleri sunmayı ümit ediyoruz.” dedi.

VEOCEL™ elyaf portföyüne dahil olan VEOCEL™ Lyocell ve VEOCEL™ Specialty Viscose elyafları, sertifikalı ve kontrollü ormanlar ve ekili alanlardan gelen yenilenebilir veya sürdürülebilir ağaç kaynaklarından elde ediliyor. Bu elyafların botanik kökeni, daha fazla nem emme ve nem yönetimi, nefes alabilirliğe katkı, hoş dokunuş hissi, zengin karışım seçenekleri gibi bir takım fonksiyonel faydalar sağlıyor. Ayrıca tüm VEOCEL™ elyaflarının toprak, katı atık sahası, gübre ve deniz suyunda çözünür oldukları kanıtlanmıştır. Elyaf temizliğini sağlamak konusunda güçlü bir taahhüt veren bu elyaflar, Lenzing’in kalitesi, çevre ve güvenlik standartları doğrultusunda sıkı bir şekilde izlenen bir üretim süreci ile üretiliyor.

VEOCEL™ Surface markasındaki en yeni hizmet olan ve "Quat" Release teknolojisine sahip VEOCEL™ Lyocell elyafı, sert yüzey temizleyici ve dezenfekte edici ıslak mendillerde kullanılan ağaç bazlı premium ve özel bir selüloz elyaftır. Lenzing’in Quat Release teknolojisine sahip VEOCEL™ Lyocell elyafları, "Quat" olarak da bilinen dörtlü amonyum bileşiklerinin ıslak mendilden yüzeye aktarılmasına imkân tanıyarak ev ve endüstriyel ortamlarda etkili temizlik ve dezenfeksiyon sağlıyor.

Her ne kadar nonwoven endüstrisi Lenzing’in selüloz elyaflarında sunduğu sürdürülebilir yapısı, botanik kökeni ve daha iyi temizlik deneyimi gibi avantajlarının farkında olsa da, tek kullanımlık temizleyici ve dezenfekte edici ıslak mendillerin büyük bir çoğunluğu büyük ölçüde polyester ve polipropilen gibi sentetik elyaflardan oluşuyor. Bu tür bir bağ etkileşimi, "Quat" salınımını ciddi oranda azaltırken, dezenfektan ürünün verimliliğini olumsuz yönde etkileyebiliyor. Ancak Lenzing’in “Quat” Release teknolojisi sayesinde “Quat”ların VEOCEL™ Lyocell elyaflarının yüzeyine bağlanma seviyesi büyük ölçüde düşürülüyor ve daha etkili bir yüzey temizleme ve dezenfeksiyon süreci ile sonuçlanıyor. “Quat” Release teknolojisine sahip VEOCEL™ Lyocell elyafı içeren ıslak mendiller kullanım sırasında ıslak mendilden yüzeye çok daha fazla "Quat" salınımı gerçekleştirerek daha yüksek bir ürün dengesi ve performansı sunuyor. Bunun yanı sıra, VEOCEL™ Lyocell elyafları iyi emicilik, ıslak mendillerde eşit sıvı dağılımı ve el üzerinde hoş bir dokunuş hissi destekliyor.

Lenzing Grubu Global İş Yönetim Başkan Yardımcısı Wolfgang Plasser, “Günümüzde tüketiciler, özellikle de milenyum kuşağı, ekolojik ayak izlerini veya doğal çevre ve kaynaklarında bıraktıkları etkiyi daha fazla umursuyor. Nonwoven ürünlerin genellikle tek seferlik kullanılmasından dolayı endüstri değer zincirinde sürdürülebilir ürünlerin geliştirilmesi ve şeffaf üretim süreçlerine olan ilginin arttığını görmekteyiz. Doğada çözünür ve çevreye duyarlı olan sürdürülebilir ürünleri ayırt etmek isteyen tüketicilerin fazlalaşmasıyla birlikte markaların ürün içerik etiketinin daha şeffaf olması ihtiyacı artık hiç olmadığı kadar fazla. VEOCEL™ ve VEOCEL™ Surface markası altında yeni lansmanı yapılan “Quat” Release teknolojisine sahip VEOCEL™ Lyocell elyafı sayesinde, tüm nonwoven pazarını ileriye taşıyarak sektörde içerik etiketlemesi ve çevre standartlarında çıtayı yükseltebilmeyi umuyoruz,” diyerek görüşlerini dile getirdi.

VEOCEL™ Beauty, VEOCEL™ Body, VEOCEL™ Intimate ve VEOCEL™ Surface hakkında ayrıntılı bilgi için www.veocel.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu haber 1862 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Enflasyonla mücadelenin yolu katma değerli üretimi arttırmaktan geçer
Enflasyonla mücadelenin yolu katma değerli üretimi arttırmaktan...
Kiğılı enflasyonla mücadeleye destek veriyor!
Kiğılı enflasyonla mücadeleye destek veriyor!