Şenpiliç, İSO 500 Listesinde yükselişini sürdürüyor

Türkiye’nin lider piliç üreticisi Şenpiliç, “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Şirketi” listesinde bir yıl öncesine göre iki sıra yükselerek 67. oldu

31 Mayıs 2018 - 16:04

İstanbul Sanayi Odası'nın "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırmasının sonuçları açıklandı. Şenpiliç, listede bu yıl geçen yıla göre iki sıra yükseldi. 320 bin tonluk piliç eti kapasitesi, yüzde 15 pazar payı ve 1,8 milyar TL’yi aşan cirosuyla Türkiye’nin en büyük entegre piliç eti üreticisi olan Şenpiliç, İSO 500 listesinde 67. sıraya çıktı.

Şenpiliç Yönetim Kurulu Başkanı İpek Üstündağ yaptığı değerlendirmede, “Şenpiliç olarak İSO sıralamasında ilk 100 şirket arasında bu yıl 67. sıraya yükselmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki yıllarda yaptığımız yatırım hamleleriyle sıralamada daha da yükseleceğimize inanıyoruz. Türkiye piliç eti sektöründe yüzde 15 pazar payıyla lideriz. Sektörel anlamda tüm teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip ederek, ‘en büyük’ olmanın yanı sıra ‘en iyi’ olma vizyonuyla yatırımlarımıza devam ediyoruz. Osmaniye Kadirli’de ilk etapta günlük kapasitesi 450.000 adet olan bir Kesimhane ve yıllık 579.500 ton olan bir Yem Fabrikasının yatırımı yapıyoruz.

Şenpiliç Hakkında

Şenpiliç’in temelleri, 1978 yılında Haşim Gürdamar’ın Gebze’de kurduğu yetiştirme çiftliğiyle atılmıştır. Şenpiliç bugün, 320 bin tonluk piliç eti kapasitesi ve 1 milyar TL’yi aşan cirosuyla Türkiye’nin en büyük entegre piliç eti üreticisidir. 24 damızlık çiftliği, 2 kuluçkahane, 2 yem fabrikası, en son teknolojik donanımlara sahip Söğütlü ve Alifuatpaşa kesimhaneleri ve ileri işlem fabrikasıyla faaliyet göstermektedir. Geniş satış ağı aracılığıyla Türkiye’nin 81 iline günlük olarak piliç eti dağıtım ve satışını gerçekleştirmektedir. %15 pazar payı ile Türkiye’de piliç eti sektörünün lideri olan Şenpiliç, Irak, Libya, Rusya, Gürcistan, Afrika, Uzakdoğu, Körfez Ülkeleri ve Türk Cumhuriyetleri’ne yılda 30.000 tona yakın ihracat gerçekleştirmektedir.

Bu haber 681 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Enflasyonla mücadelenin yolu katma değerli üretimi arttırmaktan geçer
Enflasyonla mücadelenin yolu katma değerli üretimi arttırmaktan...
"Enflasyonla mücadelede hükümetimizi sonuna kadar destekliyoruz"