Setur’dan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Söyleşileri

Koç Holding’in üniversiteli gençleri spor, müzik ve eğlence ile buluşturduğu, Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonu Koç Spor Fest’in bahar etabında gerçekleştirilen söyleşiler üniversiteli gençler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

02 Haziran 2018 - 12:08

Topluma fayda sağlayacak projelere verdiği destekle hem gençlerin hem de toplumun gelişimine yönelik çalışmalara imza atan Setur, geçen yıl ilkini gerçekleştirdiği toplumsal cinsiyet eşitliği temalı söyleşilerine bu yıl da Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonu Koç Spor Fest kapsamında devam etti.

13 yıldır aralıksız devam eden Koç Spor Fest’in bahar etabında ve Koç Holding’in “Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum” projesi doğrultusunda hayata geçirilen söyleşiler, Ankara ODTÜ ve Adana Çukurova Üniversite’nde #eşitlikkazansın mottosuyla düzenlendi.

ODTÜ’de Enis Arıkan, Şebnem Bozoklu, Ümmiye Koçak, Çukurova Üniversite’nde ise Şebnem Bozoklu, Furkan Palalı, Dilek Çelebi’nin konuşmacı olarak katıldığı ve gençlerde toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen söyleşilerin moderatörlüğünü Metin Uca gerçekleştirdi. Dilek Çelebi’nin eşitlik çıkış noktasıyla doğaçlama tiyatro sporu performansı öğrenciler ile interaktif ve eğlenceli anlar yaşanmasını sağladı.

‘İş hayatında eşitlik’ ve ‘Medya ve iletişimde toplumsal cinsiyet eşitliği’ başlıkları ile düzenlenen söyleşilere gençlerin ilgisi yoğun oldu. Toplamda 600’e yakın öğrencinin takip ettiği söyleşiler, geçen yıl Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlenmişti.

Sahalara taşıdığı fair-play ve dayanışma ruhu ile rotasındaki 7 şehre olimpiyat havası getiren Koç Spor Fest’in bahar etabı boyunca ise 26 bin sporcu 57 branşta mücadele etti.

Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum Projesi hakkında:

“Ülkem İçin” Projesi, Koç Topluluğu şirketleri, çalışanları, bayileri ve tedarikçileri arasında toplumsal faydayı yaygınlaştırmayı hedefleyen bir çatı projedir. Odak alanı her iki yılda bir değişen proje kapsamında, belirlenen toplumsal sorunlara yönelik katılımcı bir tutum geliştirmek amaçlanır. 2015-2017 yılları arasındaki odağı “Ülkem için Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum” olan projenin amacı toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik farkındalık oluşturmak, aynı zamanda gerek iş ortamında, gerekse toplumda dönüşüme katkı sağlayacak projelerin hayata geçirilmesine ilham vermektir. Proje kapsamında, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) ve Koç Üniversitesi Kadın Araştırmaları Merkezi (KOÇ-KAM) ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilen farkındalık çalışmalarıyla 85000 kişiye ulaşılmıştır.

Bu haber 592 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Enflasyonla mücadelenin yolu katma değerli üretimi arttırmaktan geçer
Enflasyonla mücadelenin yolu katma değerli üretimi arttırmaktan...
Kiğılı enflasyonla mücadeleye destek veriyor!
Kiğılı enflasyonla mücadeleye destek veriyor!