UŞAK BELEDİYESİ’NİN MİNİK TASARIMCILARI

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan yeni döneme başlayan anaokulu öğrencilerini okullarında ziyaret etti. Öğrencilere ‘Şehrimi Tanıyorum’ adlı boyama kitabı hediye eden Cahan; çocukların hayalleriyle, yapılan projelerin bu boyama kitabında buluşacağını söyledi. Kitapta yer alan özel bölüme hayalindeki Uşak’ı çizecek olan miniklerin projeleri, ilgili birimler tarafından incelenerek gerçeğe dönüştürülecek.

07 Şubat 2018 - 09:38

İlk zilin çalması ile birlikte öğrencilerin yeniden ders başı yaptığı bugünlerde, kentte eğitim veren Akıllım Anaokulu ve Uğur Serdaroğlu İlkokulu’nda bulunan anaokullarına ziyaretler gerçekleştiren Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bu vesileyle yeni eğitim öğretim dönemine başlayan tüm öğrencilere de başarılar diledi.

Yaptığı konuşmada öğrencilere verdiği değerden bahseden Başkan Cahan, “Eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemi başladı. Daha önce belediyemizde bizleri ziyaret eden, kaliteyi eğitimle buluşturan anaokullarımızın minikleriyle bir araya geldik. Çocuklarımız bizlerin geleceği, yarınları ve en değerli varlıklarımız. Onların her anlamda iyi birer birey olması bizleri mutlu ediyor. Bu açıdan aldıkları eğitimin kaliteli olmasını sağlamakta bizlere düşüyor. Onlara yapılan her bir yatırım güzel bir geleceğin teminatı olacak.” diyerek kaliteli eğitimin önemine de vurgu yapıyor.

Miniklerin projelerini bizzat Başkan Cahan inceleyecek

Çocuklara hediye edilen ‘Şehrimi Tanıyorum’ boyama kitabından bahseden Cahan, ‘Bu kitabın içerisinde milli değerlerimiz ve Uşak’ımızın ciritten futboluna, tarihi mekanlarından yapılan dev projelerimize kadar, her anlamda öz benliği var.’ diyerek kitabın içeriğinden bahsetti.

Çocukların hem eğlenip hem de yaşadıkları şehri öğreneceği boyama kitabının ‘Hayalimdeki Uşak’ sayfasına değinen Başkan Cahan, ‘Boyama kitabımızın sonunda, geleceğimiz olan çocuklarımızın, biz büyüklerinden istediği projeleri çizebilecekleri bir sayfa bıraktık. Bu sayfa vesilesiyle çocuklarımızın çizdiği ve uygulanabilir olan projeleri değerlendireceğiz.’’ diyerek minik kreatif direktörlerin önünü açtı.

Av. Nurullah CAHAN hakkında:

Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi nüfusuna kayıtlı olup 1973 yılında doğdu. İlköğretimini Uşak Ergenekon İlköğretim Okulunda, orta ve lise öğrenimini Uşak İmam Hatip Lisesinde okudu.1991 yılında Uşak İmam Hatip Lisesini dereceyle bitirdi. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Askerliğini Erzincan 3. Ordu Komutanlığında 257. kısa dönem olarak yaptı.1999 yılında Uşak’ta serbest avukat olarak çalışmaya başladı ve aynı yıl Merkez Çınarcık Köyünden olan İngilizce Öğretmeni Halime Hanım ile evlendi. 2001 yılında Ak Parti Uşak Merkez İlçe Gençlik Kolları Kurucu Başkanı olarak siyasi hayatına başladı.2004 yılına kadar Ak Parti Uşak Merkez İlçe Teşkilatında görev yaptı.

2004 mahalli seçimlerinde Ak Parti’den Uşak Belediye Meclis Üyeliğine seçilerek 31 yaşında Uşak Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanı oldu.2009 mahalli seçimlerinde tekrar Ak Parti’den Uşak Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. 2004-2014 yılları arasında Uşak Belediye Ak Parti Grup Başkanlığı, Encümenlik, Plan-Bütçe Komisyonu Başkanlığı ve Hukuk Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2014 yerel seçimlerinde Belediye Başkanı olan Nurullah Cahan evli ve iki çocuk babası olup İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Bu haber 1781 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konfor Mobilya yönetimi kadınlara emanet
Konfor Mobilya yönetimi kadınlara emanet
Batı Anadolu Grubu İcra Kurulu Üyesi Feyyaz Ünal: “Çimento ihracatında dünya 1.ciliğine oynuyoruz üretim ve fiyat politikalarımızı akıllı yönetmemiz şart”
Batı Anadolu Grubu İcra Kurulu Üyesi Feyyaz Ünal: “Çimento...