Yataş Grup Hisse Geri Alımına Devam Ediyor

Mobilya sektöründe hızlı büyümesini sürdüren Yataş Grup, hisse azami bedelini 20 TL’den 40 TL’ye yükselterek, hisse geri alımları için Yönetim Kurulu’nu 1 yıl daha yetkilendirdi.

02 Haziran 2018 - 12:19

2010 yılından itibaren Enza Home ve Yataş Bedding markaları ile hızlı büyümesini sürdüren, aynı zamanda fabrika yatırımlarına devam eden ve Divan Markasını da bünyesine ekleyen Yataş Grup 2018 içinde güçlü kalmaya devam edecek.

2018 Mart ayında %250 bedelsiz sermaye artırım kararı alan Yönetim Kurulu Olağan Genel Kurulda konuyu ortaklarının görüşüne açtı. Oybirliği ile kabul edilen teklifin Haziran ayı içerisinde sonuçlandırılması hedefleniyor.

Aynı zamanda yürüttüğü Hisse Geri Alım Programı ile şirket hisselerine olan güveni sağlayan Yataş Grup bu konuyu da Genel Kurul gündemine aldı. Genel Kurul tarafından, 1 yıl daha programın yürürlükte kalmasına ve her bir hisse için ödenebilecek azami tutarın 40-TL’ye yükseltilmesine oybirliği ile karar verildi.

2017 yılı performansı ile göz dolduran Yataş Grup Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO 500) 2017 listesinde 53 basamak birden yükselerek 279’uncu sıraya yerleşti. 2018’in ilk çeyreğinde de %32 büyümeyi başaran Yataş Grup yükselişini devam ettirmeyi hedefliyor

Bu haber 1111 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Enflasyonla mücadelenin yolu katma değerli üretimi arttırmaktan geçer
Enflasyonla mücadelenin yolu katma değerli üretimi arttırmaktan...
Kiğılı enflasyonla mücadeleye destek veriyor!
Kiğılı enflasyonla mücadeleye destek veriyor!