SMG, bir Spotify firması olan Soundtrack Your...

SMG, bir Spotify firması olan Soundtrack Your Brand'in Türkiye partneri oldu

Dijital müzik yayıncılığının lider şirketi SMG, tüm dünyada markalara lisanslı müzik hizmeti veren Soundtrack Your Brand ile Türkiye’deki tek yetkili yayın hakları anlaşmasını imzaladı. Soundtrack Business hizmetini işletmelerinde kullanmak isteyen markalar SMG’den bu hizmeti satın alarak, başta kendi listelerini yönetme ve tüm lokasyonlarda çalan müziği tek bir noktadan kontrol etme olmak üzere birçok ayrıcalığa sahip olacak.

SMG, bir Spotify firması olan Soundtrack Your Brand'in Türkiye partneri oldu

Dijital müzik yayıncılığının lider şirketi SMG, tüm dünyada markalara lisanslı müzik hizmeti veren Soundtrack Your Brand ile Türkiye’deki tek yetkili yayın hakları anlaşmasını imzaladı. Soundtrack Business hizmetini işletmelerinde kullanmak isteyen markalar SMG’den bu hizmeti satın alarak, başta kendi listelerini yönetme ve tüm lokasyonlarda çalan müziği tek bir noktadan kontrol etme olmak üzere birçok ayrıcalığa sahip olacak.

SMG, bir Spotify firması olan Soundtrack Your Brand'in Türkiye partneri oldu
25 Eylül 2017 - 13:15 - Güncelleme: 07 Haziran 2019 - 17:46
Reklam

Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında yer alan SMG, küresel ölçekte dijital müzik hizmeti veren Soundtrack Your Brand (SYB) ile partnerlik anlaşması imzaladı. İsveç, Norveç ve Finlandiya’ya Spotify Business, dünya çapında tüm diğer ülkelere ise Soundtrack Business adı altında hizmet veren SYB’nin, profesyonel olarak hazırlanmış müzik listeleri SMG ile birlikte artık Türkiye’deki şirketlere de ulaşmış olacak.

Moris Alhale: Müşterilerimize tüm dünyada kullanılan hizmeti sunacağız

Soundtrack Your Brand’in Stockholm’deki merkez ofisinde yapılan anlaşma hakkında bilgi veren SMG Yönetim Kurulu Üyesi Moris Alhale, “Kurumsal markalara müzik hizmeti veren dünyanın en büyük firmalarından biriyle iş birliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yaptığımız partnerlik anlaşmasıyla birlikte SYB’nin Türkiye’deki tüm satış haklarının tek temsilcisi olduk. 8.500’e yakın noktadaki müşterilerimize bundan böyle yeni ve tüm dünyada kullanılan bir hizmet sunacağız. Bu anlaşma, önümüzdeki yıllarda hem Türkiye’de hem de yakın komşu ülkelerde yapmayı planladığımız projeler için de çok değerli bir adım” dedi.

Rami Nihlawi: SMG ile Türkiye pazarında büyüyeceğiz

Soundtrack Your Brand’in Genel Müdürü Rami Nihlawi ise, “Soundtrack Your Brand dünya çapında hızlı bir şekilde büyüyor ve SMG ile olan anlaşmamız, Türkiye’deki hızlı büyüyen pazarda birbirimize destek olmamızı sağlıyor” diye konuştu.

Listeni oluştur, müziğini yönet!

SMG bugüne kadar markalara, kendi bünyesinde geliştirdiği yazılımla uzaktan erişim sağlayarak müzik hizmeti veriyordu. Bu sistemde, hizmeti alan şirket müziğe müdahale etmeden SMG’nin deneyimli müzik direktörleri tarafından hazırlanan listeleri kullanıyordu. Soundtrack Your Brand ile birlikte SMG, müşterilerine kendi müzik listelerini yönetme, müzik atlama, tek merkezden veya şubeden müziği yönetme seçeneklerini de sunuyor. SYB hizmeti, müzik meslek birlikleri ile yapılan anlaşmalarla birlikte alındığı için, işletmeler tıpkı SMG listelerinde olduğu gibi telifli şarkıları kullanmaya devam ediyor.

Android, iOS veya Windows PC üzerinden çalışan sistem, dünyanın herhangi bir noktasından uzaktan erişimle kullanılabiliyor. Örneğin marka yetkilisi, lokasyonlarda çalınacak listeleri belirleyip, şarkı atlama ve ses ayarını personelin kararına bırakabiliyor. Bunun için personelin yapması gereken tek işlem ise, iOS uzaktan kumanda uygulamasını cep telefonuna yüklemek.

Soundtrack Business, SMG ile birlikte firmalara özel ayrıcalıklar da sunuyor. Firmalar, güne ve saate göre müzik listelerini programlayarak, platformdaki hazır listeleri veya kendi oluşturdukları listeleri sınırsız kullanım hakkına sahip oluyor.

SMG hakkında:

2009 yılında Gül Gürer Alimgil, Serkan Polat ve Moris Alhale tarafından kurulan SMG, Türkiye’de halka açık mekanlarda kapalı devrede yasal müzik, anons ve reklam yayınları yapmaktadır. Geliştirdiği yazılım sayesinde, yayınları internet üzerinden anlık olarak değil, depola-çal yöntemiyle gerçekleştiren SMG, bu şekilde yayın yapan tek şirket olup sektöründe lider konumda yer almaktadır. Türkiye’de müziği şirketlere dijital olarak ileten ilk firma olan SMG; bekleme müziği, anons, entegre ses - görüntü ve ekran yönetimi hizmetleri ile markaların müşterileriyle bağ kurmasına aracı olmaktadır. Deneyimli kadrosuyla alışveriş merkezleri, oteller, perakende satış noktaları, restoranlar, turistik tesisler, showroom’lar, sağlık merkezleri başta olmak üzere, 450 firmanın 8.500’e yakın noktasında hizmet veren SMG, müzik ile teknolojiyi birleştirdiği sistemiyle şirketlere özel çözümler de sunmaktadır.

SMG, Türkiye’de en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin yer aldığı Deloitte Technology Fast50 Türkiye 2015 Programı’nda altıncı sırada, Deloitte Teknoloji Fast 500 EMEA Programı’nda ise 229. sırada yer almıştır. Deloitte Technology Fast50 Türkiye 2016 Programı’nda da yer alan SMG, iki yıl art arda bu listeye girme başarısı göstermiştir. İTÜ ARI Teknokent’e başvurup en yüksek puanla girmeye hak kazanan SMG’nin teknik ve AR-GE departmanları, yazılımı geliştirmek amacıyla çalışmalarını burada sürdürmektedir. SMG ayrıca, tüm dünyada markalara lisanslı müzik hizmeti veren ve bir Spotify firması olan Soundtrack Your Brand’in Türkiye’deki tek yetkili temsilcisidir. Bu iş birliği ile birlikte Türkiye’deki şirketler, kendi müzik listelerini yönetme ve tüm lokasyonlarda çalan müziği tek bir noktadan kontrol etme gibi ayrıcalıklara sahip olmuştur.

Soundtrack Your Brand hakkında:

Spotify firması Soundtrack Your Brand, şirketlere sunulan arka plan müziğini daha profesyonel hale getirmek için 2013 yılında kurulmuştur. Merkez ofisi Stockholm’de olan SYB, markalar için dünyanın en iyi müzik streaming yayınını kurmak için çalıştı. İşletmelere, teknoloji harikası olan bir müzik platformu ve bilimsel olarak kanıtlanmış, alanında uzman kişiler tarafından mükemmelleştirilmiş içerik modeli sunuyorlar. Her bir markanın kendi özel DJ’i olana kadar da çalışmalarına son hız devam etmeyi planlamaktalar.

Bu haber 10247 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum