SOMON DNA VE DERMAPEN
Ayça Gökçe

Ayça Gökçe

Uzm. Estetisyen

SOMON DNA VE DERMAPEN

25 Şubat 2019 - 15:09
Reklam

Ciltteki yaşlanmaya, lekelere, sarkmalara, kırışıklıklara ve cilt kuruluğuna karşı en etkili yöntemlerden biri somon DNA’sıdır. Saf hyaluronik asit ve somon balığı spermleri ile içerdiği moleküller ile hücre yenilenmesine destek olarak cildi tekrar eski sağlıklı görünümüne kavuşturur.

Zamanla meydana gelen gözenek açılmaları, matlaşmalar, ince çizgiler, akne skarları ve lekeler somon DNA ile yok edilebilir ya da azaltılabilmektedir.

Somon DNA; mezoterapi ve dolgudan farklıdır. Çünkü bu sistem de polinükleotidler yani somon balığı spermlerinden elde edilen DNA molekülleri cildimize protein takviyesi yaparak cildi yeniler. Hyaluronik asit ise bağ dokumuzun temel maddesidir ve cildimizin nem dengesini sağlamaktadır. Dolayısıyla en iyi sonuçları garanti eder.

Her seansta cilt yapısını güçlendirerek cildin elastikiyetini artırır. Kolajeni oluşturan fibroblastların beslenmesini artırır. Cildin nem dengesini düzenler.

Kullanım alanları ise;

Olgun hasarlı ciltlerde yeniden yapılandırma için, Genç ciltlerde cilt gerginliğini korumak için, Göz çevresinin aydınlatılmasında, Akne skarlarının düzeltilmesinde, Ciltte oluşan sarkmalarda, Dolgu gibi diğer yöntemleri istemeyen ya da ihtiyacı olmayanlarda, Ciltte oluşan lekelerde, El üstü, boyun ve dekolte gençleştirmede kullanılabilir.

Mezoterapi şeklinde uygulanabildiği gibi dermapen ile de uygulanabilir. Dermapenle uygulandığında ise dermapenin olumlu etkileriyle birleşerek daha efektif sonuçlar elde edilir.

İşleme başlamadan önce lokal anestezik krem ile uyuşturulur. 20 dakika sonra işleme başlanır. Bu nedenle çok ağrılı bir işlem değildir. Cildin ihtiyacına göre 3-6 seans olarak uygulammaktadır. Seans aralıkları 3 hafta olarak önerilmektedir.

Alerjik belirtiler gözlenmez fakat hamileler ve kan pıhtılaşma sorunu olanlara uygulanmaz.

Daha önce ki yazılarımda kaleme aldığım dermapen işleminden de somon DNA işleminin bütünlüğü açısından kısaca bahsetmek istiyorum.

Dermapenin kullanım alanları;

Cilt yenileme ve gençleştirme de, İnce çizgilerin ortadan kaldırılmasında, Derin kırışıklıkların azaltılmasında, Güneş lekelerini ortadan kaldırmak, Göz çevresi morluklarını azaltmak, Kaz ayağı kırışıklıklarını minimuma indirmek, Akne skarlarını yok etmek ya da azaltmak, El üstü cilt yenilemesinde, Vücuttaki çatlak izlerinin giderilmesinde, Saç dökülmesi ve güçlendirilmesinde kullanılır.

İşlemden sonra 24 saat su değdirilmez. Cilt onarıcı kremler kullanılır ve ilk 24 saat ciltte kırmızılık oluşur.

Dermapen işlemi; aktif deri enfeksiyonlarında, kanser tedavisi görenlerde, açık yaralarda, iltihaplı rosasea da uygulanmaz.     

Bu yazı 7267 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 1 Yorum