Grip Artışı Normalin Üstünde, Çare Zerdeçalda
Dr. Buğra Buyrukçu

Dr. Buğra Buyrukçu

Fitoterapi Uzmanı

Grip Artışı Normalin Üstünde, Çare Zerdeçalda

12 Şubat 2019 - 11:07
Reklam

Gripli hasta sayısındaki artış normalin üzerinde, bunda rino virüsünün etkilisi vardır. Bu dönemde herkesin günlük iki tatlı kaşığı zerdeçal kullanmasını öneriyorum.

Evde, sokakta, işyerlerinde neredeyse grip olmayan kimse yok. Hastanelerin acil servisleri ve aile sağlık merkezleri benzer şikayetlerle gelen hastalarla dolup taşıyor. Boğaz ağrısı, burun akıntısı, ateş ve halsizlik yakınmasıyla hastaneye başvuranların önemli bölümüne ise gergedan gribi teşhisi konuluyor. Rino virüsü pozitif çıkanlara gergedan gribi teşhisi konuluyor. Dünyada gergedan gribi diye bir grip çeşidi yok.

Adaçayı, Baticcon-Naneli Sprey

Adaçayı damlasını direkt buruna damlatmak kesin çözüm olabilir. Aktif boğaz enfeksiyonu başladığında ise batticon-naneli sprey karışımıyla boğaza müdahele edilebilir. Boğaz ağrısı başladığında Tanfleks (naneli) spreyin üçte biri boşaltılarak yerine Batticon gargara konulup boğaza sıkılır.  Bu karışım virüslerle ilk başta savaşta çok etkili oluyor ve virüs yok ediliyor.

Günde 2 Tatlı Kaşığı Zerdeçal

Günde iki tatlı kaşığı zerdecal kullanımı, virüslerle savaşta birebirdir. Bir yemek kaşığı bala, iki tatlı kaşığı zerdeçal tüketimi, tam bir şifa kaynağıdır.

Bu yazı 2097 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum