Mirza Tazegül'den İletiniz Var
Tolga Ziyagil

Tolga Ziyagil

Mirza Tazegül'den İletiniz Var

29 Eylül 2019 - 18:33
Reklam

Kalemini sevdiğiniz bir yazar var mı? Ne yazsa okurum ne dese alıntı yapar paylaşırım dediğiniz ve onun aracılığıyla bulunduğu yayınevini de sevdiğiniz…

Yayınevlerinin en önem verdiği noktalardan birisi, okuyucuyla buluşturacakları yazarın seçimidir. Çünkü kalem çok güçlüydü. Kılıçtan keskin, kurşundan hızlıydı, etki ve sonuçları kalıcı olabiliyordu. Öte yandan yazar, yayınevinin de başarı merdivenlerini güvenli adımlarla çıkmasına katkı sağlar. Yayınevi ise yazarın okuyucuyla buluşmasına aracı olurken, onun daha geniş toplum kümelerine erişmesini, ulaşmasını sağlar. Tam bir takım çalışmasıdır yayınevi olmak ve en önemli çabalarından biri de güçlü yazarları o çatı altında tutabilmektir. Ne var ki bazen çeşitli nedenlerden dolayı yollar ayrılabiliyor ve bu ayrılık bir taraf için üzünçle, diğer taraf için mutlulukla sonuçlanabiliyor.

Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz ve yazdıklarıyla, paylaşımlarıyla yazın alanında kendine sıkı bir yer edinen değerli yazarlarımızdan Mirza Tazegül de böyle bir değişim yaşadı. “Sessizliğimle Dans” ve “Hayalini Arayan Kadın” gibi çok satan yapıtları ve 2019 yılı başlarında çıkan son betiği “Kaybetmek” ile yine kendinden söz ettiren ve okuyucu sayısını artıran ünlü yazar, üç yıldan bu yana çalıştığı yayınevinden ayrıldığını şu sözlerle duyurdu:

"Üç yıldır çalıştığım Altın Yayın Grubu’ndan ayrılmış bulunmaktayım. Bundan sonraki yazarlık kariyerime Alfa/Everest Yayın Grubu ile devam edeceğim için oldukça mutluyum. Yeni yayınevimde daha farklı ve başarılı bir Mirza Tazegül çizgisiyle okurlarımla buluşacak olmanın verdiği heyecanı yaşarken geride bıraktığım Altın Yayın Grubu’na teşekkür ederim.

Yeni kitabım, Alfa/Everest'ten Aralık 2019'da çıkacak. Yine, yine ve yeniden görüşünceye dek hoşça kalın.”

Kalemini seven bir okuyucu olarak ben de değerli Mirza Tazegül’e ve Alfa Yayın Grubu’na bu birlikteliğin kutlu olmasını ve başarı getirmesini diliyor, yazarın yeni betiklerini dört gözle beklediğimi iletiyorum.

Sevgiyle.
Esen kalın.

Mirza Tazegül

Bu yazı 2545 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 1 Yorum